Live Instagram Feed

Bira konusunda lisanslı bir uzman ya da bilirkişi değilim. Kendi gözlem ve paylaşımlarımı ve de okuyup öğrendiklerimi paylaşıyorum sadece. Ahkam kesme işini uzmanlara bırakıyorum.


İlk içtiğim birayı hiç beğenmedikten 6 - 7 sene sonra biraya karşı hevesim ve damak zevkim yurtdışı seyahatlerimle gelişti. Almanya, Hollanda, Fransa ve İngiltere publarının bolluğu ve zengin bira çeşitlerini denedikçe bu kocaman dünyanın içine girmiş bulundum. Amacım ülke gezmek ve gezdiğim ülkelerde tadabildiğim farklı biraları olabildiğince denemek ve tecrübelerimi paylaşmak oldu bu dakikadan sonra. Kısa vadede hedefim tabii ki sarhoş olmak, uzun vadede ise sağlığımı bütün biraları deneyebilecek kadar bir süre koruyabilmek.

Francophone bir Endüstri Mühendisiyim, maaşımı biraya ve spora yatırıyorum. Bira içmek için farklı ülkelerde maratonlara katılıyorum. Uzun koşularımın akşamında bira içmek en büyük ödül, ertesi sabah uyanıp spora gidebilmek de en büyük külfet. Ekim 2016'da Ironman oldum. Haziran 2017'de birikimim ile Kanada Toronto'ya göç ettim. Ülke şartları, hayat, ekonomi derken yeni bir kıta, yeni bir sayfa ile bira serüvenime devam etmeyi hedefliyorum.

Son Ironman 70.3’te bisiklette en iyi süremi yaptıktan sonra ben. Yer Ohio, Toplam Süre: 4 saat 47 dakika

bira |bi*ra|, beer /bɪə/

İSİM, arpa ile şerbetçiotunun mayalandırılmasıyla yapılan bir içki, arpa suyu

KÖKENİ, İtalyanca birra